×

SAĞLIK TURİZMİ

Globalleşen dünya da, ülkeler arasında işbirliğinin, seyahat özgürlüklerinin ve imkanlarının artması, ulaşımda kolaylıklar sağlanması, sağlık hizmetinde kalitenin dünyanın değişik köşelerinde de gelişmesi, sağlık hizmeti finansmanında hem bireysel hem de bütçe kaynaklı güçlükler, dünya da sağlık turizmi kavramının önemini giderek artırmıştır. 

Günümüzde sanayileşme ve kentleşme sonucu meydana gelen sorunlar insan ve toplum sağlığı üzerinde olumsuz etkiler oluşturmaktadır. Sağlıksız toplumlarda işgücü ve üretim kapasitesi azalmaktadır. İnsan sağlığını korumak, işgücü verimini ve üretimi arttırmak amacı ile doğal turizm kaynakları (temiz hava, güneş, şifalı termal sular, iklim) olanaklarından faydalanılmaktadır. 

Sağlık turizmi; kısaca bireylerin hem koruyucu hem tedavi edici hem rehabilite edici hem de sağlığı geliştirici hizmetleri almak amacı ile yaşadıkları ülke dışında bir ülkeye ziyaretleridir. Sağlık turizmi, uluslararası sağlık amaçlı hareketlilik potansiyelini kullanarak sağlık kuruluşlarının büyümesine imkan veren bir sektördür.

Sağlık turizmi;

1. Termal Sağlık Turizmi
2. Medikal Turizm
3. Yaşlı Turizmi (3rd Age Tourism, 3. Yaş Turizmi)
4. Engelli Turizmi kavramlarını barındırmaktadır.

Tedavi İçin Nasıl Bir Yol İzleyeceğiz ?
 
- Size en yakın bir klinikte panoramik x-ray filmini çektiriniz. CD formatında film kaydını alınız.
 
- Web sitemizdeki RÖNTGEN GÖNDER formunu doldurunuz veya filmi e-posta adresimize gönderiniz.
 
- Filminiz diş hekimlerimiz tarafından  incelenerek tahmini tedavi planınız süre ve maliyet olarak e-posta adresinize gönderilir.
 
 - Bu tedavi süresi boyunca zamanı çok güzel değerlendirebilmeniz için kendi imkanlarınızla hazırlayacağınız tatil ve tedavi planı yanında bizden de destek isteyebilirsiniz.Çünkü tedaviniz buna olanak vermektedir.

TEDAVİ OLURKEN BUNLARI YAPABİLİRSİNİZ

  • Kayak merkezi Erciyes Dağında kilometrelerce uzunlukta ki pistte başta kayak olmak üzere her türlü kış sporları faaliyetleri yapma imkanı.
  • Erciyes Dağı, şehir manzarası eşliğinde yamaç paraşütü ve Yelken kanat keyfi
  • Zamantı Irmağı'nda Rafting heyecanı.
  • Macera tutkunları için Hisarcık Kanyonu, Ulupınar Kaya tırmanışları, Yahyalı yaylarında konaklama, Erciyes Dağı, Sultan Sazlığı, Soğanlı Vadisi ve Gesi Bölgesinde foto safari yapabilirsiniz.
  • Eşsiz Kayseri yemeklerinin tadına bakmadan şehrimizden ayrılmamanızı tavsiye ederiz.
  • 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan ve doğa ve tarihin dünyada en güzel bütünleştiği yerde eşsiz manzaralar, Peri Bacaları asla kaçırılmaz.
  • Güzellik Tanrıçalarının hem banyo yaptığı hem de doyasıya suyundan içtiği termal Kozaklı bölgindeki lux tesislerde dinlenme, tatil, sağlık ve güzellik bulma imkanı.
Gürses Dental Diş Polikliniği
Logo
Copyright 2019 Gürses Dental, web sitesinde her türlü bilgiyi değiştirme, düzeltme ve yayınlama hakkını saklı tutar. Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.
Web Tasarım_Medyatör