×

Zirkonyum Diş

  Zirkonyum Diş Nedir?
Günümüz diş hekimliğinde, gerçeğe yakın ve doğal görünüm her zamankinden daha fazla arz edilmektedir. Bu beklentileri karşılayabilmek için, sürekli kendimizi geliştirmeyi  ve teknolojinin sunduğu en güncel imkanları daha aktif olarak kullanmayı kendimize görev bilmekteyiz.

Halk arasında ‘’zirkon diş’’ diye tabir edilen zirkonyum kuronlar , paslanmaz çeliğin mukavemetine ve cam porselenin doğal ışık kırıcılığına sahip materyallerdir. Böylelikle zirkonyum ile kapladığımız dişlerde hem sağlam bir yapı hem estetik  görüntü sağlayabilmekteyiz.

Zirkonyum kaplamalar ile metal destekli porselen kaplamalardan çok daha üstün bir estetik görünüm sağlayabilmemizin sebebi, zirkonyum kaplamaların dışarıdan gelen ışığı yansıtmak yerine kırabilmesi ve doğal bir görünüm sağlayabilmesidir.

İleri vadede oluşabilecek bir diş eti çekilmesinde metal destekli porselen kuronların içerisindeki metal dişetinden gri bir şekilde yansımaya başlarken zirkonyum kuronlarda böyle bir problem yaşanmamaktır.

Döküm ve el işçiliğinden ziyade, alınan ölçülerin bilgisayar ortamına aktarılması ve bilgisayar desteği ile işlenen zirkonyum kuronlar, metal destekli porselenlere göre hastanın kendi dişine daha fazla uyum sağlamaktadır.

Bu sebeple ön bölgelerde yapılacak köprü ya da kuronlarda, hastalarımıza zirkonyum diş kaplamalarını önermekteyiz.
Gürses Dental Diş Polikliniği
Logo
Copyright 2019 Gürses Dental, web sitesinde her türlü bilgiyi değiştirme, düzeltme ve yayınlama hakkını saklı tutar. Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.
Web Tasarım_Medyatör